Ważny egzamin dla klas 8

Egzamin na koniec klas 8 jest bardzo ważny i w żaden sposób nie można go zaniedbać. Należy wiedzieć, że każda osoba go zda. Niezależnie od tego jaki wynik zostanie osiągnięty – egzaminu nie można nie zdać. Przy czym można jedynie napisać go z kiepskim wynikiem. Uczniowie kończący ostatnią klasę szkoły podstawowej muszą pamiętać o tym, że wyniku egzaminu są brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkoły średniej. Podczas nauki uczniom przydać się mogą Tania Książka – Egzamin ósmoklasisty. Arkusze. Język polski” i “Egzamin ósmoklasisty. Matematyka”.

“Egzamin ósmoklasisty. Arkusze. Język polski”

Nie wystarczy tylko mówić poprawnie w rodzimym języku. Należy również wiedzieć w jaki sposób należy się wypowiadać, aby móc budować logiczne wypowiedzi. Egzamin na końcu ósmej klasy sprawdza m.in. to, czy uczeń nabył taką umiejętność przez osiem lat nauki w szkole. W książce pt. “Egzamin ósmoklasisty. Arkusze. Język polski” znaleźć można przykładowe arkusze egzaminacyjne, które układane są w porozumieniu z Centralną Komisją Egzaminacyjną. Znaleźć tu można więc pytania otwarte oraz zamknięte. To nie jedyna rzecz, bowiem uczeń ósmej klasy w środku znajdzie wskazówki, dzięki którym będzie on wiedział jak powinny w prawidłowy sposób zostać udzielone odpowiedzi. Na egzaminie nie będzie można liczyć na takie podpowiedzi, ale dlatego też trzeba wypełniać przykładowe arkusze wcześniej. Dzięki nim uczeń nauczy się logicznego rozumowania oraz pracy z tekstami. Pedagodzy również namawiają swoich uczniów do tego, aby rozwiązywali przykładowe arkusze egzaminacyjne.

“Egzamin ósmoklasisty. Matematyka”

Matematyka – drugi ważny przedmiot i egzamin z niego, który ma na celu sprawdzenie ilości wiedzy nabytej przez osiem lat nauczania. Tak, wielu uczniów nie raz ma problem z tym przedmiotem, ale trzeba się z nim zaprzyjaźnić, ponieważ w żaden sposób nie można go wykasować z programu nauczania. Katarzyna Ziola-Ziemczyk pracowała nad stworzeniem podręcznika, który został opracowany zgodnie z nową podstawą programową. Obejmuje on egzamin po szkole podstawowej, a nie po gimnazjum, które do niedawna jeszcze było w naszym kraju. W środku znaleźć można całościowy opis egzaminu, jak on wygląda i czego uczniowie dokładnie mogą się spodziewać. Do tego dołączone są przykładowe arkusze egzaminacyjne z pytaniami jakie występowały już kiedyś na egzaminach. Tak, praca z takimi książkami może okazać się ogromną pomocą dla wszystkich uczniów podczas przygotowywania do egzaminu końcowego.

 

Related posts